Agnihotra – Moc Ognia

Agnihotra

Agni – ogień

Hotra – ofiara, poświęcenie

Agnihotra to oczyszczający leczniczy ogień ofiarny. Paliwem jest suszony czysty krowi nawóz, klarowane masło i niełuskany ryż.

Agnihotrę palimy w ceramicznych piramidkach, kadzielnicach, lub przed domem w wykopanym dołku otoczonym kamieniami.

W miejscach regularnego palenia Agnihotry, życie ludzkie, zwierząt i roślin staje się łatwiejsze, zharmonizowane i bardziej szczęśliwe. Ludzie oczyszczający się ogniem Agnihotry są dużo odporniejsi, zdrowsi fizycznie i psychicznie oraz chodzą po urodzajnej Ziemi.

Z piramidy Agnihotry emanują ogromne ilości uzdrawiającej energii.

W efekcie regularnego palenia ognia Agnihotra zmniejsza się napięcie, umysł zostaje odciążony i wyciszony. Palenie ognia wyzwala ogromną ilość energii duchowej. Osoby praktykujące spalanie tego ognia wznoszą się na wyższe poziomy energii, natomiast niskie energie takie jak chciwość, złość, zawiść, ulegają wypalaniu i nie mają dostępu do osób medytujących z tym ogniem.

Agnihotra odnawia komórki mózgowe, ożywia skórę, oczyszcza krew, neutralizuje działanie patologicznych bakterii. Dym wdychany podczas ceremonii doskonale wpływa na ciała energetyczne i układ nerwowy.

Dym Agnihotry  gromadzi cząstki szkodliwego promieniowania i na bardzo subtelnym poziomie neutralizuje skutki ich radioaktywnego działania.

W chwili palenia ognia, gromadzą się ogromne ilości energii, które tworzą pole magnetyczne, neutralizując działanie energii o charakterze negatywnym, osoby wrażliwe wyraźnie to odczuwają.

ogień agnihotra

Ogień Agnihotry oczyszcza:

– centra energetyczne człowieka: czakry

– dom z negatywnych energii

– odprowadza dusze osób zmarłych

– pomaga odłączyć się od wampira energetycznego

– pomaga usunąć skutki: złego oka, klątwy, uroku, zło życzenia, przekleństw (tylko pamiętajmy o podstawowym warunku trwałego oczyszczenia: sami z siebie musimy wyrzucić złe emocje wobec innych ludzi)

Agnihotra ma z reguły kształt walca, który ustawiamy w pionie, podpalamy zapalniczką i płonącą układamy w piramidce, lub kadzielnicy – pali się od 10 do 15 minut. W tym czasie siedzimy w pobliżu ognia z wyprostowanym kręgosłupem i wprowadzamy się w stan wyciszenia i pozytywnych myśli. Można użyć słów: „Oczyszczam mieszkańców i moje mieszkanie z wszelkiej negatywnej energii tu i teraz, niech w mym domu gości zdrowie miłość, dostatek i harmonia”.

W momencie gdy zgaśnie ogień, pozostaje tlący się żar, który wykorzystujemy do oczyszczenia aury, stajemy nad dymem i się nim okadzamy. Możemy tym dymem okadzić całe mieszkanie, wszystkie kąty. Popiół ze spalonej Agnihotry wrzucamy do ziemi np. w doniczce lub przed domem.

Agnihotrę na początku palimy 3 razy w tygodniu, potem powtarzamy tak jak czujemy, przynajmniej 2 razy w miesiącu. Polecam siłę działania tej ceremonii. Sprawdzona duchowo i energetycznie!

 

Reklamy

Autor

6 myśli na temat “Agnihotra – Moc Ognia”

 1. Czytałam na różnych stronach, że nie wolno zapalać agnihotry zapalniczką, ponieważ wydzielający się butan zanieczyszcza ogień. Tylko zapałki wchodzą w grę. Tak samo najlepiej używać miedzianej piramidki, bo miedź zapewnia kontakt z poziomami subtelnymi. No i nie zapominajmy o mantrze porannej i wieczornej.

 2. Centrum Światła-Ekowioska Bhrugu Aranya
  “Bhrugu Aranya w podtatrzańskim regionie Polski będzie punktem, z którego Światło emanuje na całą Europę, Wschód i Zachód. Jest to święte miejsce. W ogniach tkwi moc. Niech będzie światło.”
  Ekowioska Bhrugu Aranya – Międzynarodowa Wspólnota
  To jest nasza piękna Ekowioska. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o ekowiosce Bhrugu Aranya. Film zawiera pokaz zdjęć ukazujących piękno tutejszej natury, nasz ogród uprawiany z miłością, szczęśliwe dzieci, warsztaty które prowadzimy i wedyjskie uzdrawiające ognie.
  http://nadziejadlaciebie.blogspot.com/2013_09_01_archive.html

  Uwielbiamy z moją córką palić Agnihotrę 🙂
  Pozdrawiam serdecznie.

 3. Rytuał można śmiało przeprowadzić podczas osobistej medytacji w domowych warunkach, działanie jest przepiękne i rozświetlające:) jakby Dusza pozbyła się tony bagaży:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s