Pięć oddechów energetycznych

Chakra1

Poniższa technika zwana odmładzającą, ma ogromny wpływ na nasze dobre samopoczucie, zdrowie, młodość, jasność umysłu, obecność oraz wspomaga tworzenie osobistej rzeczywistości. Oddychanie jest ważnym elementem praktyki duchowej w celu samorozwoju, budzenia wyższej świadomości, otwarcia i kreowania nowych możliwości życiowych. Dzięki świadomemu oddychaniu znacznie podnosimy energetykę ciała fizycznego i wszystkich ciał duchowych. Oddech potrafi odblokować najgłębsze stłumione emocje, oczyścić czakry, odmłodzić ciało, obudzić Duchowość do głębszych poziomów istnienia. Praktykę oddechu wykorzystujemy także do wizualizacji celów życiowych i wdrażania twórczych afirmacji. Oddech przyspiesza proces kreacji i tworzenia naszych planów życiowych – nie muszę podkreślać, że jakość oraz czystość myśli i wypowiadane słowa afirmacji mają głębokie znaczenie. Nie zrażajcie się początkowo trudnościami w ćwiczeniu , nie musicie wszystkiego robić przesadnie i precyzyjnie. Potrzebna jest znajomość umiejscowienia czakr – centrów energetycznych w ciele.

1. ODDECH ODMŁADZANIA wykonuj z zamkniętymi ustami, oddychaj tylko przez nos. W ten sposób zbierzesz w swoim świętym Sercu zapas diamentowych cząstek Światła. Niektóre diamentowe cząstki będą pochodziły z atomu nasiennego Kundalini przechowywanego w twojej czakrze podstawy, a inne przepłyną do portalu twojego świętego Serca na falach promieni.

2. PIERWSZE CZTERY ODDECHY są zmodyfikowanymi oddechami nieskończoności, które utworzysz w granicach ciała jako ZNAK NIESKOŃCZONOŚCI. Te cztery oddechy wykonaj tak głęboko jak to możliwe i dość mocno. Poczuj, jak mięśnie brzucha wciągają się podczas wdechu i poszerzają przy wydechu. Po nabraniu wprawy będziesz w stanie wykonać te cztery oddechy bardzo szybko i zdecydowanie. Dzięki temu również rozbudujesz i powiększysz pojemność płuc. Jednak na początku nie przesadzaj, gdyż możesz poczuć oszołomienie.

3. PIERWSZE CZTERY ODDECHY: WDECH nieskończoności wykonaj ze swojego Słonecznego Centrum Mocy aż do CZAKRY KORONY (lecz niech zmieści się wewnątrz górnej części czaszki).

4. WYDECH wykonaj w dół do CZAKRY PODSTAWY (dopełniając znak nieskończoności w granicach tułowia).

5. PIĄTY ODDECH JEST DŁUGI I POWOLNY (nie jest oddechem nieskończoności). Wykonując WDECH wyobraź sobie podwójną helisę lub dwie splecione ze sobą spirale wznoszące się od CZAKRY PODSTAWY i przechodzące w górę do CZAKRY KORONY. Podczas WYDECHU zobacz jak energia iskrzy i spiralnie powraca z powrotem w dół z CZAKRY KORONY do CZAKRY KORZENIA, a następnie przedostaje się do wnętrza Ziemi (później ten proces będzie przebiegał samoistnie, a energia łatwo będzie się spiralnie przemieszczała do góry i w dół). W jednej serii wykonaj pięć sekwencji takich pięciu oddechów – PIĘĆ X PIĘĆ.
CZTERY ODDECHY NIESKOŃCZONOŚCI i JEDEN DŁUGI ODDECH SPIRALNY stanowią serię.
Dodatkowo WYPOWIEDZ TRZYKROTNIE CAŁĄ SERIĘ AFIRMACJI: JESTEM MŁODA (oddech) / JESTEM SILNA (oddech) / JESTEM ZDROWA / JESTEM WYPEŁNIONA MIŁOŚCIĄ / JESTEM MĄDRA / JESTEM BOGATA / MÓJ UMYSŁ JEST JASNY / MOJE SERCE JEST CZYSTE. itp.

Reklamy

Autor

4 myśli na temat “Pięć oddechów energetycznych”

 1. Czy taka hiperwentylacja płuc jest aby napewno korzystna?
  „Jednak na początku nie przesadzaj, gdyż możesz poczuć oszołomienie.”
  Niewątpliwie. Oszołomienie bierze się z powodu braku tlenu. Wbrew pozorom głębokie oddychanie nie jest równe dostarczeniu większej ilości tlenu do organizmu. Jest wręcz przeciwnie.
  Osobą, które lubią testować na sobie różne rzeczy, radzę, aby najpierw zapoznały się z mechanizmem oddychania 🙂
  Pozdrawiam serdecznie.

 2. Potrzebuje jakiejs instrukcji, poniewaz zawarte tutaj informacje nie sa do konca dla mnie zrozumiale, na przyklad punkt 3. Chcialbym sprobowac tych oddechow. Prosze o linka, gdzie moge sie tego nauczyc. Pozdrawiam

 3. Mnie też zawsze bardzo interesuje wszystko co nie zwykłe, przyziemne zwykłe sprawy lub rzeczy — wcale . Niezwykłe ciekawostki są interesujące .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s