Naturalne metody na zimowe przeziębienia wg M.Tombaka

zima

Angina, grypa, kaszel, katar, zapalenie oskrzeli

Jeżeli zaczyna boleć gardło, pojawiają się pierwsze objawy anginy, należy, co 15 minut ssać po plasterku cytryny, ponieważ nawet w minimalnych ilościach roztwór kwasu cytrynowego zabija wszystkie zarazki. Jeżeli cierpią Państwo na paradontozę lub, gdy bolą dziąsła, proszę regularnie rano i wieczorem przez 2 tygodnie płukać jamę ustną szklanką ciepłej przegotowanej wody z dodatkiem soku z cytryny.

Przepis. Konfitury z malin — 1 łyżka stołowa, miód — 1 łyżka stołowa, wódka lub koniak — 1 łyżka stołowa, cytryna — 0,5 cytryny. Wszystkie składniki włożyć do szklanki, wycisnąć do nich sok z 0,5 cytryny, uzupełnić wrzątkiem. Stosowanie: małymi łyczkami pić przed snem.

Przepis: po 100g kwiatu lipy i suchych malin sparzyć wrzątkiem w ilości 1:1, odstawić do zaparzenia, przecedzić. Stosowanie: podgrzany płyn pić po 200g przed snem przez 2-3 dni.

Przepis: po 1/2 szklanki soku z rzodkiewki i chrzanu i tyle samo miodu, dobrze rozmieszać, zaparzać 3 — 4 godziny. Stosowanie: przyjmować trzy razy dziennie w godzinę po posiłku, dorośli — po 2 —3 łyżki stołowe, dzieci — po 1 łyżeczce od herbaty.

Przepis. starta cebula — 50g, ocet – 20g, miód — 60g. Startą cebulę zalać octem, odcisnąć przez gazę, do płynu dodać miód i dobrze rozmieszać Stosowanie: co pół godziny podawać choremu po 1 łyżeczce od herbaty.

Przepis: 100g startej cebuli posypać 100g cukru-kryształu, odstawić by trochę postało. Stosowanie: powstały sok pić po 2 łyżeczki od herbaty 3 razy dziennie.

Przepis: czosnek utłuc na tarce i zmieszać w proporcji 1:1 z miodem. Stosowanie: przyjmować po 1 łyżce od herbaty 3 razy dziennie lub po łyżce stołowej przed snem, popijać ciepłą wodą.

Przepis (przy leczeniu grypy): 1 łyżkę stołową ziół nagietka, rumianku, szałwii lub liści eukaliptusa zaparzyć 0,5 1 wrzątku, parzyć przez 3 — 5 minut, przecedzić. Stosowanie: pić po 1/2 szklanki 3 razy dziennie lub płukać gardło kilka razy dziennie. Zioła można brać oddzielnie lub korzystać z mieszanki ziołowej.

Przepis (przy leczeniu chorób wskutek zaziębienia): ugotować ziemniaki „w mundurkach”, część wody odlać, ziemniaki gotować z koprem. Do gorących ziemniaków dodać 2 łyżki stołowe oleju roślinnego i 1/2 łyżeczki od herbaty sody oczyszczonej, dobrze podgrzać na ogniu. Stosowanie: narzucić na głowę flanelowy koc (zrobić duży kaptur), nachylić się nad naczyniem z gorącymi ziemniakami i ustami wdychać gorącą parę (przeprowadzać inhalację). Leczenie można przeprowadzać kilka razy dziennie, aż do całkowitego wyzdrowienia.

Podczas inhalacji chory silnie się poci, nie wolno wychodzić na dwór, nie schładzać organizmu.

Przepis (przy leczeniu kaszlu): zmieszać 2 łyżki stołowe przegotowanego gorącego mleka z dwiema łyżkami koniaku. Stosowanie: przyjmować na 1/2 godziny przed jedzeniem 3 razy dziennie. Po wypiciu mieszanki nie należy ochładzać organizmu i wychodzić na dwór. Przyjmować aż do całkowitego wyleczenia.

Przepis (przy leczeniu rzadkiego kaszlu, silnego kaszlu, nocnego kaszlu): zagotować na wolnym ogniu w ciągu 10 min. 1 cytrynę. Stanie się ona miękka i można z niej wycisnąć więcej soku. Przekroić cytrynę na połówki i wycisnąć sok do szklanki. Dodać 2 łyżki stołowe gliceryny, dokładnie rozmieszać i uzupełnić miodem aż do całkowitego wypełnienia szklanki. Stosowanie: rzadki kaszel — przyjmować po 1 łyżeczce od herbaty na noc i jeszcze jedną nocą; kaszel silny — przyjmować po 1 łyżeczce od herbaty przed jedzeniem lub na noc po kolacji; nocny kaszel — przyjmować 1 łyżeczkę od herbaty na noc, jedną łyżeczkę nocą. W miarę zmniejszania się kaszlu ograniczać (redukować) przyjmowanie mieszanki.

Przepis (przy leczeniu anginy, przeziębienia, kaszlu): do 1/2 szklanki mleka włożyć 4 — 5 fig, gotować przez 5-10 minut, ostudzić. Stosowanie: przed snem wypić małymi łykami mleko i zjeść owoce figi. W razie konieczności — powtarzać.

Przepis (przy leczeniu anginy): zetrzeć na tarce szklankę czerwonego buraka, wlać stołową łyżkę octu, odstawić na kilka godzin, następnie odcisnąć sok do szklanego naczynia. Stosowanie: sokiem buraka z octem płukać gardło i łykać po 1 — 2 łyżki stołowe.

Przepis (przy leczeniu kaszlu): w 1 butelce piwa rozpuścić łyskę miodu, gotować 5 minut. Stosowanie: podczas kaszlu pić ciepłe piwo z miodem po 1 — 2 szklanki.

Przepis (przy leczeniu grypy, anginy): szybko zetrzeć na tarce cebulę, położyć ją na gazie higroskopijnej, owinąć w gaziki (zrobić tampony) i wsunąć do obu otworów nosowych, potrzymać 15 minut. Stosować rano, w południe i wieczorem.

Przepis (przeziębienie): cebula – 50g. ocet – 20g. miód — 60g. Cebulę zetrzeć na tarce, zalać octem następnie położyć na gazę i wycisnąć do otrzymanego soku dodać miód i dobrze wymieszać. Stosowanie: pić, co 30 min. po 1 łyżeczce soku.

Przepis (przeziębienie): dżem malinowy – 1 łyżka stołowa,, miód — 1 łyżka stołowa, wódka lub koniak — 1 łyżka stołowa, pół cytryny. Wszystkie składniki włożyć do szklanki (oprócz cytryny), dobrze to wszystko wymieszać i do tego wycisnąć sok z pół cytryny. Dopełnić szklankę ciepłą, przegotowaną wodą. Stosowanie: pić małymi łykami przed snem.

Przepis (grypa): 100g cebuli zetrzeć na tarce, dodać 100g cukru. Gotowe do spożycia po 2 godzinach. Stosowanie: pić sok po 2 łyżeczki 3 razy dziennie. W profilaktyce przeciwko grypie wśród ludowych środków główne miejsce zajmuje cebula i czosnek. Trzeba je jeść, lub przynajmniej żuć, nie połykając, po 2 -3 minuty kilka razy dziennie. Podczas epidemii grypy w celach profilaktycznych można stosować nalewkę czosnkową:

drobno posiekać 2-3 ząbki czosnku, zalać 30-50 ml wrzątku, odczekać 1-2 godziny i przecedzić. Wkrapiać do nosa po 2-3 krople do każdego otworu nosowego 1-2 razy dziennie. Nalewkę należy przygotować na 2 dni. Żeby nie zarazić domowników zaleca się powiesić na szyję woreczek z gazy z drobno posiekanym czosnkiem, żeby nie zachorowały małe dzieci — przywiążcie Państwo taki woreczek z czosnkiem do łóżeczka, lub obok postawcie spodeczek z posiekanym czosnkiem. W celach profilaktycznych rano można porzuć liść eukaliptusa i przy kontakcie z chorym na grypę, część liścia trzymać w ustach (między policzkiem, a dziąsłem). Wieczorem należy płukać gardło świeżym sokiem z surowego buraka, dodając na 1 szklankę soku 1 łyżeczkę od herbaty 3% roztworu octu stołowego.

Jeśli się Państwu nie udało uniknąć infekcji i już zachorowaliście proszę skorzystać z następujących porad:

 • przemywajcie co godzinę jamę nosową i gardłową nalewką cebuli z miodem (1:1); roztwór należy wciągnąć nosem, a wydalać ustami; wdychajcie opary esencji rumiankowej (z rumianku aptecznego); wkładajcie do nosa tampony z waty zmoczone świeżym sokiem z cebuli, na 10 — 15 minut 3—4 razy dziennie;
 • wyciśnijcie sok z cebuli, nalejcie go na spodek i wdychajcie nosem po 2 — 3 minuty, 3 razy dziennie;
 • zetrzyjcie na drobnej tarce czosnek, rozmieszajcie go z taką samą ilością miodu (najlepiej lipowego) i zażywajcie przed snem po 1 łyżce stołowej, popijając ciepłą wodą;
 • zetrzyjcie na tarce cebulę, zalejcie 0,5 1 doprowadzonym do wrzenia mlekiem, odstawcie do ciepłego miejsca; połowę nalewki wypijcie na noc, a połowę — rano, też w postaci gorącej;
 • 2 łyżki stołowe wysuszonych (lub 100g świeżych) malin zalać szklanką wrzątku. Odstawić na 10 —15 minut, dodać 1 łyżkę stołową miodu, rozmieszać. Należy stosować ciepłe jako środek napotny przed snem.
 • równą ilość kwiatów lipy i owoców malin zalać wrzątkiem, kierując się zasadą, że:
  1 łyżka stołowa mieszanki przypada na 1 szklankę wody, zawinąć, by nie traciła nalewka ciepła, odstawić na 1 godzinę, przecedzić. Należy pić po 1/2 szklanki 3 — 4 razy dziennie;
 •  szczyptę mieszanki, składającej się z równych ilości liści czarnej porzeczki i kwiatów lipy, zalać 0,5 1 wrzątku i niech się tak gotuje przez 5 minut, zdjąć z ognia, otulić, by nalewka nie traciła ciepła na 30 minuty. Przecedzić. Pić po 1 szklance w stanie ciepłym jak herbatę 3 — 4 razy dziennie.

Chrypka – zapalenie krtani

 • Wymyć i obrać ze skórki gruszkę. Wycisnąć sok. Od czasu do czasu pijcie sok z gruszki, uprzednio przez jakiś czas trzymajcie sok w ustach. Połykajcie Państwo sok maleńkimi porcjami.
 • Zamoczyć na noc 50 g orzechów ziemnych w zimnej wodzie. Zdejmijcie skórę i gotujcie na małym ogniu do chwili, dopóki nie staną się miękkie. Stosować 1 raz dziennie.
 • Oliwki. Przemyjcie trochę oliwek i weźcie jedną do ust. Trzymajcie w ustach jakiś czas, łykając ślinę. Powtórzcie to samo z innymi oliwkami.
 • Jedzcie kawałki świeżej białej rzepy. Porcja: 5 — 10 kawałków trzy razy dziennie.

 

Reklamy

Autor

5 myśli na temat “Naturalne metody na zimowe przeziębienia wg M.Tombaka”

 1. A dla mnie na grypę i bolące gardło najlepsze podgrzane noteckie miodowe z przyprawami. Poezja i samo zdrowie.

 2. Proponowane powyżej sposoby stosowałam ostatnio w sierpniu zeszłego roku i do dziś ani razu nie chorowałam, nie miałam żadnego kaszlu ani nawet najmniejszego kataru. Aktualnie zaniedbałam odporność i znów wracam do tych metod, polecam! Kuracja trwa nieco dłużej niż „tradycyjna” terapia antybiotykowa lub ta z zastosowaniem innym specyfików aptecznych, ale warto. Zero chemii, a co zyskujemy? Nie tylko wyjście z choroby, ale i wzmocnienie organizmu na długi czas.

 3. Najwspanialsze ! !!! najzdrowsze i od zarania dziejów skuteczne i nieszkodliwe dla człowieka DARY BOGA !! Dzięki !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s