Szungit – niezwykły minerał

 

 

 

 

 

 

 

 

SZUNGIT – CUD NATURY

Odkrywanie natury wciąż jest pasjonujące, bo tak naprawdę niewiele jeszcze o niej wiemy. W przypadku Szungitu – magicznego kamienia, który został odkryty przez człowieka w zamierzchłej przeszłości, z każdym rokiem dowiadujemy się coraz więcej. Na początku dwudziestego wieku wybitny rosyjski geolog I. Inostrancew ogłosił odkrycie nowego węgla kopalnego (spokrewnionego z grafitem i diamentem), nazwał go szungit od Sioła Szunga w Zaonieżu, gdzie został znaleziony. W Rosji, w regionie Karelskim znajduje się jedno z najobfitszych miejsc występowania tego interesującego minerału, który występuje również w Kanadzie oraz Indiach.

Zanim jeszcze kamień został nazwany przez naukowca, miejscowa ludność doskonale go znała. Używali go w postaci proszku jako czernidło, ponadto wierzyli, że tam gdzie są jego złoża, zawsze są dobre plony, że ma własności lecznicze i magiczne. Pierwszy minerałem zainteresował się przemysł zbrojeniowy Rosji na początku XIX wieku: farba z szungitu ma właściwości antykorozyjne i zaczęto nią konserwować kadłuby okrętów. Znalazł też zastosowanie w farbach drukarskich i przemyśle odlewniczym z uwagi na dużą odporność żarową.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych rosyjski geolog S. Cybulski, który wyjechał do Stanów Zjednoczonych z próbkami minerału, odkrył pod mikroskopem w szungicie – fulleren. Są to cząsteczki występujące również w przestrzeni kosmicznej w otoczeniu wygasłych gwiazd. Zresztą właśnie w kosmicznych otchłaniach zostały najpierw odkryte przez Harolda Kroto, za co otrzymał w 1996 roku nagrodę Nobla. Właściwością fullerenu jest próżnia molekuły, dzięki czemu można ją zapełnić atomami innych pierwiastków, a nawet całą tablicą Mendelejewa, tworząc nowe struktury o rozmaitym zastosowaniu. Szungit szybko stał się wziętym towarem na rynku. Od strony farmaceutycznej leczy wszelkie niedomogi, nieżyty i niemoce, występuje nawet w roli afrodyzjaku. Oprócz tego w sprzedaży pojawiły się piramidki, płytki, korale, kule, kryształy i inne wyroby o charakterze ezoterycznym, medycznym i antyradiacyjnym.

KAMIEŃ SZUNGITU JAKO NATURALNY FILTR DO WODY

W zbiorniczku na wodę po prostu umieszcza się takie kamienie – czarne o srebrzystych wtrąceniach. Czyszczą one wodę, nadając jej bardzo przyjemny smak podobny do wody źródlanej. Nowoczesna medycyna potwierdziła, że szungit posiada duże właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne i absorpcyjne, czyli pochłaniające. Nie przypadkowo woda w jeziorze Onega, jednym z największych w Europie, jest czystsza od wody bajkalskiej. Wody szungitowe są pomyślnie stosowane do leczenia schorzeń krwi, stawów, narządów oddechowych i trawienia, układów krążenia i nerwowego.

Prowadzone są badania w zakresie ewentualnego zastosowania szungitu do zwalczania chorób nowotworowych. Szungit przemywamy wodą żeby spłukać czarny nalot następnie kamienie układa się w pojemniku i zalewa wodą . Na 150 g szungitu można dolać do 3 litrów wody. Po trzech dniach wodę można zlewać , wykorzystywać w celach leczniczych i kosmetycznych. Można też kamienie szungitu stale trzymać w pojemniku z wodą, lub filtrze z wodą, z której korzystamy na bieżąco.

Szungit współdziała  z wodą nie tylko jako filtr materialny. Szungit  posiada różne właściwości  oczyszczenia  wody z szkodliwych zanieczyszczeń : chlor, azotany, metale ciężkie, robaki, pestycydy, oleje, bakterie, a także nasyca wodę  w cenne substancji, w celu przekształcenia  wody z kranu na krystalicznie czystą i niezwykle smaczną.

Woda Szungitowa
– Nasyca ciało przydatnymi mikro-i makroelementami
– Posiada wyrażone bakteriobójcze i przeciwbólowe właściwości
– Zmniejsza stan zapalny, ból i obrzęk stawów
– Pomaga przy chorobach skóry, łagodzi oparzenia
– Oczyszcza przewód pokarmowy z chorobotwórczych bakterii
– Oczyszcza i wzmacnia stawy oraz kości

Reklamy

Autor

3 myśli na temat “Szungit – niezwykły minerał”

  1. tak, ja mieszam z kamieniami, raz na jakiś czas je oczyszczam w roztworze z solą i znowu ładuję nimi wodę… słoik trzymać w świetle, najlepiej napromieniać słońcem! dziecko jak najbardziej niech pije taką wodę, każdy!!!

  2. Czy mogę szungit zmieszać z kryształem górskim, kwarcem różowym oraz czarnym krzemieniem zalać wodą 5 l w szklanym naczyniu po 3 dniach pić bez ograniczeń ? szungit powinno się wymienić po 3 miesiącach , czarny krzeemień do 6 miesiecy , a pozostałe mogę być bezterminowo ? proszę o podpowiedż ? czy taki słoik powinien być w ciemnym miejscu lub być ze szkła ciemnego ? wraz z córką 6 lat , będę wdzięczna za podpowiedz pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s