Oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby

 

 

 

 

 

 

 

 

Przepis wg: W.D. Kelley „One answer to cancer”

Składniki:

 1. Kwas jabłkowy lub kwas ortofosforowy (rozpuszcza żółć, zmniejsza adhezję wewnątrz kamieni).
 2. Siarczan magnezu doustnie i we wlewie doodbytniczym, rozkurcza mięśnie gładkie. Większe konkrementy mogą przejść przez rozkurczony przewód żółciowy.
 3. Nierafinowana oliwa z oliwek, powoduje skurcz pęcherzyka i przewodów żółciowych i usunięcie konkrementów.
 4. Lewatywy retencyjne z kawy (roztwór kawy zatrzymywany w jelicie grubym). Pobudzają wydzielanie żółci i rozkurczają mięśnie gładkie przewodów żółciowych.
 • Przez 5 dni poprzedzających sam zabieg pić jak najwięcej soku jabłkowego lub cydru [jabłecznik, fermentowany sok z jabłek – ocet jabłkowy] oprócz normalnych posiłków. Najlepszy do tego celu będzie świeżo przygotowany sok z jabłek z uprawy organicznej. W dalszej kolejności sok jabłkowy lub cydr (niesłodzony, bez dodatków chemicznych i najlepiej z uprawy organicznej).
 • W południe szóstego dnia zjeść normalny obiad.Dwie godziny po obiedzie wypić 1 lub 2 łyżki stołowe siarczanu magnezu rozpuszczonego w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej. Dla niektórych smak może być nieprzyjemny. W takim przypadku zapić mieszaninę  niewielką ilością soku z owoców cytrusowych (najlepiej świeżo wyciśniętego).
 • Cztery godziny po obiedzie wziąć litrową lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu. Należy ją zatrzymać przez 15 minut i wydalić. Kawę zaparzyć tak mocną na ile pozwala tolerancja, ale nie mocniejszą niż 6 łyżek stołowych mielonej kawy na pół litra wody. Objawy przedawkowania: bezsenność, nerwowość, drżenie, dreszcze, uczucie pustki w głowie lub zawrotu głowy.
 • Pięć godzin po obiedzie wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu, rozpuszczoną jak poprzednio.
 •  Sześć-siedem godzin po obiedzie można według uznania nic nie jeść. Jednakże zaleca się spożyć sałatkę z surowych owoców, stosując jak największą rozmaitość owoców sezonowych. Sałatki tej można zjeść każdą ilość. Gdy surowe owoce są niedostępne, można użyć owoców mrożonych, jak truskawki, czarne jagody, jeżyny, maliny itd.). Owoce lub soki cytrusowe można spożywać, jeśli się chce, po daniu z owoców.
 •  Wieczorem można wybrać jedną z trzech możliwości (uwaga: oliwa bardzo silnie obkurcza woreczek żółciowy i przewody żółciowe, usuwając w ten sposób zalegające latami kamienie. Wszystkie soki winny być najlepiej świeżo wyciśnięte.
3 możliwości do wyboru:

1. Wypić pół szklanki nierafinowanej oliwy z oliwek, a następnie niewielką ilość soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny, jeśli smak oliwy jest nieprzyjemny.

2. Wypić pół szklanki nierafinowanej oliwy z oliwek zmieszane z pół szklanki soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny,

3. Wypijać 4 łyżki stołowe nierafinowanej oliwy z oliwek, a następnie 1 łyżkę stołową soku z owoców cytrusowych co 30 minut, do osiągnięcia łącznej ilości 180 ml wypitej oliwy. Ten wariant zalecany jest dla osób bardzo słabych lub takich, które w przeszłości miały problemy z woreczkiem żółciowym. (Uwaga: Jeśli ktoś zwymiotuje podczas spożycia oliwy i soku, należy kontynuować procedurę do samego końca. Nie ma konieczności uzupełniania ilości, która została zwymiotowana. Nudności odczuwane podczas tego procesu wskazują zwykle na pobudzenie woreczka żółciowego i/lub wątroby).

 • Natychmiast po wypiciu oliwy i soku (albo podczas picia) położyć się do łóżka na prawy bok, przyciągając przed zaśnięciem prawe kolano do brody na 30 minut. Ułatwia to wypływanie oliwy z żołądka i pomaga wpływaniu zawartości woreczka żółciowego i/lub wątroby do jelita cienkiego.
 • Jeśli ktoś w nocy czuje się niedobrze, można wziąć następną mocną lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu.
 • Jeśli następnego ranka są silne nudności, spróbować pozostać w łóżku, póki się trochę nie złagodzą. Nie prowokować wymiotów.
 • Po wstaniu z łóżka należy wziąć kolejną mocną lewatywę z kawy z siarczanem magnezu lub też na godzinę przed śniadaniem wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu rozpuszczoną w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej.
 • Jeśli nawet po lewatywie w dalszym ciągu odczuwa się nudności albo dużą bolesność w nadbrzuszu, należy przejść na lekką dietę: owoce (surowe lub gotowane na parze), jogurt lub kefir i świeżo wyciśnięte soki warzywne (zwłaszcza z dodatkiem soku z młodych liści buraków).
siarczan magnezu w polskich aptekach znany jest jako sół gorzka
 
Nudności w nocy zmniejszają się także po przyłożeniu termoforu na okolicę wątroby (pod prawym łukiem żebrowym) oraz 2 łyżki stołowe soku z aloesu!
 

Uwaga: Nie należy się zrażać powyższymi wzmiankami o nudnościach, wymiotach, bolesności żołądka, ponieważ ostatnie dwa objawy występują bardzo rzadko. Wiele osób znosi tę procedurę z minimalnym dyskomfortem, a po jej zakończeniu prawie każdy czuje się dużo lepiej. Płukanie wątroby i woreczka żółciowego w opisany sposób pobudza i oczyszcza te narządy jak nic innego.

Często osoby cierpiące latami z powodu kamieni żółciowych, braku apetytu, dolegliwości wątrobowych, bólów pleców, nudności i mnóstwa innych objawów następnego dnia po płukaniu znajdują w stolcu kamienie żółciowe. Mają one kolor jasno- do ciemnozielonego, galaretowatą konsystencję i wielkość od „pestek winogron” do „wiśni”. Jeśli w stolcu znajduje się ich duża ilość, płukanie należy powtórzyć po dwóch tygodniach.

Post

Po płukaniu wątroby i żołądka można zacząć post. Powinien on trwać dzień do dwóch. Dajemy teraz organizmowi okazję do odpoczynku i oczyszczenia się z odpadów na poziomie poszczególnych komórek. Każdego dnia postu należy wypić litr świeżego soku z marchwi i pół litra soku z selera plus dowolna ilość wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy albo wody destylowanej. Najlepiej jest rozcieńczyć surowy sok taką samą ilością wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy albo wody destylowanej.Ważne jest pamiętać, że jeśli nie przyjmuje się dostatecznej ilości płynów, to toksyny robią się bardziej stężone i nie są usuwane w naturalny sposób.

Przepis wg Huldy R. Clark  “The cure for all Cancers 1993”

Składniki:

 1. siarczan magnezu – 4 łyżki stołowe
 2. oliwa z oliwek – pół szklanki (dokładnie), szklanka = 0,25 l
 3. duży czerwony grejpfrut lub dwa mniejsze – na 2/3 – 3/4 szklanki  soku
 4. ornityna (Ornithine) kapsułki 500 mg – 4-8 (nasenne, na wszelki wypadek)
 5. słomka do picia
 6. półlitrowy słoik ze szczelną pokrywką

Poprzedniego dnia i od rana – dieta beztłuszczowa (wegeteriańska, bezmleczna). Dieta beztłuszczowa podwyższa ciśnienie w drogach żółciowych. Odstawić wszystkie niekonieczne lekarstwa i inne preparaty (np. witaminy).

UWAGA: poniższego rozkładu czasowego przestrzegać z dokładnością do 10 minut.

 • Od godz. 14.00 – post zupełny (nie jeść i nie pić!). Siarczan magnezu rozpuścić w 3 szklankach wody i schłodzić w lodówce do temperatury lodowatej (tak łatwiej się pije). Będzie to wypite w 4 równych porcjach. (Siarczan magnezu otwiera zwieracz Oddiego czyli ujście przewodu żółciowego wspólnego do dwunastnicy).
 • 18.00. Wypić I porcję siarczanu magnezu. Dla poprawy smaku można dodać pół łyżeczki witaminy C w proszku. Można popić paroma łykami wody albo wypłukać usta. Wyjąć oliwę i grejpfrut z lodówki.
 • 20.00. Wypić II porcję siarczanu magnezu. Zrobić wieczorną toaletę, przygotować łóżko.
 • 21.45. Wlać oliwę do słoika, wycisnąć ręcznie grejpfrut do szklanki (lepiej więcej soku, 3/4 szklanki). Miąższ usunąć widelcem. Dodać do oliwy, zakręcić szczelnie pokrywkę i wstrząsać do uzyskania jednolitej wodnistej mieszaniny (udaje się to tylko ze świeżym sokiem grejpfrutowym).
 • 22.00 – najpóźniej 22.15. Wypić przygotowaną mieszaninę. Z pierwszymi łykami zażyć 4 kapsułki ornityny (lub 8, jeśli się już przedtem cierpiało na bezsenność). Łatwiej jest wypijać przez słomkę. Wypić łykając na stojąco w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób w bardzo podeszłym wieku lub bardzo osłabionych). Między łykami można leżeć.
 • NATYCHMIAST po wypiciu iść do łóżka i położyć się płasko na plecach z głową wysoko na poduszce. Leżeć tak w całkowitym spokoju przez co najmniej 20 min. ZASNĄĆ. W razie nieprzestrzegania może nie być efektu.
 • Następnego ranka po obudzeniu: wypić III porcję siarczanu magnezu. Jeśli są bóle brzucha lub nudności, poczekać, aż miną, potem wypić siarczan magnezu. Można wrócić do łóżka. Nie wypijać tego roztworu przed 6.00 rano.
 • 2 godziny później: wypić IV (ostatnią) porcję siarczanu magnezu. Można wrócić do łóżka.
 • Po kolejnych 2 godzinach: można jeść. Zacząć od soku owocowego. Pół godziny później zjeść owoc. Godzinę później można jeść normalne posiłki (lekka dieta). Do kolacji powinno wrócić dobre samopoczucie.
 • Rano należy spodziewać się biegunki, w stolcu powinny się znajdować zielonkawe lub brunatne kamienie. Pływają one na powierzchni wody ze względu na zawartość cholesterolu. Czasem przewody żółciowe są wypełnione kryształkami cholesterolu, które nie utworzyły okrągłych kamieni. Krystałki te ujawniają się w postaci „sieczki” pływającej po powierzchni wody w muszli. Może ona być brunatno zabarwiona. W razie niecałkowitego oczyszczenia (nawrót objawów) zabieg  można powtarzać w odstępach dwutygodniowych. Nigdy nie oczyszczać wątroby podczas innej choroby.

Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym wiele osób po siedemdziesiątym i osiemdziesiątym roku życia, nikt nie trafił do szpitala, nikt nawet nie zgłaszał bólu. Jednak  niektóre osoby mogą się żle czuć przez kolejne 1-2 dni. Oznacza to, że należało wcześniej przeprowadzić kurację przeciwpasożytniczą oraz oczyszczenie nerek (metodami naturalnymi).

Reklamy

Autor

8 myśli na temat “Oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby”

 1. Może ktoś mi powie czy można oczyszczać wątrobę gdy woreczek żółciowy mam już wycięty 10 lat temu. BB

 2. Wybacz JG że troszkę zwlekałam z odpowiedzią, czasu brakuje mi ostatnio. Tak jak Ani wyżej zaproponowałam, polecam odważyć się na powyższe oczyszczenie, zdarza się że taka metoda wystarcza. Prawidłowo przeprowadzone oczyszczanie poprzedzone właściwą dietą, mogą dać efekt oczyszczenia z wszelkich złogów na woreczku żółciowym i nie tylko, a także poodrywać polipy! Trzeba mieć na uwadze, że może zdarzyć się stan zapalny, lecz zawsze uważam lepiej naturalnie niż pod nóż i warto się odważyć i zawalczyć o zdrowie naturalnie:)

 3. Witam
  Z uwagą przeczytałem ten artykuł. a to za przyczyną wykrycia u mnie polipa na woreczku żółciowym (5,9 mm). Dolegliwości żadnych nie mam, ale jak się naczytałem, jedyną opcją pozbycia się tego jest usunięcie całego woreczka, co mi się niezbyt podoba. Liczę, że jest jednak jakaś szansa bezoperacyjnego usunięcia polipa i zastanawiam się, czy nie spróbować opisanej wyżej metody…
  A może jakaś inna metoda byłaby lepsza ?
  Proszę o poradę.

 4. Dziekuje Kwiecie Lotosu.Badanie jest z marca ,jeszcze nie rozpoczęłam kuracji oczyszczajacych .W wyniku nie ma,ze jest to kamień.Wiem,ze jeden polip,albo sie oderwal ,albo sie przekształcił.tzn kiedys lekarz powiedzial mi,ze może to być kamień miękki ,a nie polip.Dlatego też wstrzymałam sie z operacją /było to ok 5 lat temu/ Spróbuję i zaryzykuję kuracje oczyszczające .Teraz mam przymusowy urlop więc porządkuję siebie i swoje życie.Bardzo ,bardzo dziekuje i pozdrawiam.

 5. Aniu, zdarzyć się może w takiej sytuacji że w trakcie dość intensywnego oczyszczania jakim jest np picie oliwy na przemian z cytryną itd., może dojść do stanu zapalnego, ale zawsze powtarzam swoim pacjentom: jeśli proszą cię pod nóż, to zaryzykuj, w razie co wezmą cię szybciej…ale znam osoby, które wydalały z siebie po pół lub więcej kg kamieni i złogów żółciowych, nie chodzi tu tylko o kamienie, ale również, o lepkie masy żółciowe, polipy też się odrywają! Wapniowe złogi oczyszcza się Miksturą Słoneckiego, o której pisałam, lub piciem systematycznym octu jabłkowego, ale dieta wiadomo podstawa (ograniczenie tłuszczów itd)! Jeśli masz odwagę przejdź cały proces oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego, a jesteś już dietetycznie do tego przygotowana. Jeśli stan jest operacyjny wg lekarzy to ja osobiście na Twoim miejscu zaryzykowałabym;) Znam takich co w stanach ciężkich robili procesy oczyszczania i dało radę!;)

 6. Kwiecie Lotosu.Ide za ciosem i oprócz odchudzania oczyszczam organizm ,ale juz przy jakimś temacie pisałam ,ze z ostroznością podchodzę do kuracji ,choć jestem zwolenniczką naturalnego leczenia.Byłam u lekarza z wynikam,jak pisalam przy innej okazji robiłam usg.Mam w woreczku tzw konkrementy przyszyjkowe i przyścienne , polip lub slabo uwapniony złóg./wcześniej miałam dwa polipy/ .ponoć sa bardzo niebezpieczne ,lekarz namawia mnie na operację .Myśle ,ze w tym wypadku nie są to kamienie ruchome ,ktore wyjda tylko przyklejone złogi ,chyba tak to zrozumiałam.W gre wchodzi wtedy tylko rozpuszczenie ,a nie gwałtowne ich wydalenie.Mam więc dylemat.Może ktoś podpowie mi ,czy naturalna metoda pozbycia sie intruza jest bezpieczna w moim przypadku.Moze ja też żle zrozumiałam lekarza.Jestem przeciwniczką operacji.Prosze o pomoc.Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s