Biała Szałwia

Biała szałwia ceremonialna (Salvia apiana) zwana również indiańską szałwią to wyjątkowa roślina aromatyczna. Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach. Biała szałwia posiada piękne białe liście, stąd jej nazwa. Od wieków stosowana przez Indian przy wszelkich ceremoniach, m.in. w szałasie potów, przy odganianiu złych mocy. Salvia apiana nadaje pomieszczeniom mistyczny aromat duchowych poszukiwań. Służy przede wszystkim do oczyszczania pomieszczeń a także aury (energii wokół ciała).

Biała szałwia stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy. Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz. Wypędzania nieproszonych bytów jak i niskich energii z domostw oraz obejść. Jest również bakteriobójcza. Jeśli czujemy się zmęczeni, napięci, przytłoczeni nadmiarem problemów, albo chorowici, warto zrobić rytuał oczyszczania aury ta szałwią.

Jest to jedna z metod pomocniczych w pracy nad sobą, oczyszczania i harmonizacji siebie i otoczenia. To jedno z podstawowych ziół w uzdrawianiu – tzw. wielki strażnik zdrowia. Biała szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek. Pomaga osiągnąć długowieczność. Indiańska szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość. Zgodnie z wierzeniami przynosi moc, mądrość, bystrość umysłu. Jego wspaniała woń sprzyja odczuciu nieśmiertelności oraz pomaga w dostępie do głębszej duchowej wiedzy.

Biała szałwia podczas spalania żarzy się wytwarzając dym, który ma właściwości oczyszczające. Można nią oczyszczać pomieszczenia, rzeczy i ludzi. W pomieszczeniach oczyszczonych szałwia spala się równomiernie dając dużo dymu, a gdy jest dużo negatywnych energii szałwia przygasa i trzeba ją rozdmuchiwać. Dlatego też szałwia jest jednocześnie czymś w rodzaju wskaźnika zanieczyszczenia.
Po uprzątnięciu mieszkania dobrze jest też oczyścić i jego sferę energetyczną ze wszystkich emocji, które zdążyły się w niej już nagromadzić, i do tego przyda nam się właśnie suszona szałwia. Przy zamkniętych oknach zapalmy wtedy szałwię i okadźmy jej dymem całe mieszkanie, zwłaszcza jego trudno dostępne kąty.
Pomieszczenia oczyszcza się okadzając je w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara, zwracając szczególną uwagę na otwory okienne i drzwiowe oraz na kąty (można np. robić 7 obrotów w lewo w każdym kącie). Rzeczy okadzamy po prostu „kąpiąc” je w dymie. Po zakończeniu trzeba dobrze wywietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię ciężka energia została usunięta. Na koniec można zapalić białą święcę i pozwolić jej wypalić się do końca. To bardzo silnie oczyszczający przestrzeń rytuał.

Dym Szałwii oczyszczać też może naszą aurę – wówczas okadzamy siebie w kierunku od ziemi do głowy, po bokach oraz z tyłu i przodu ciała, zataczając lewoskrętne koła w miejscach głównych czakr (również możemy użyć liczby 7 obrotów przy każdej czakrze). Okadzanie człowieka to też „kąpiel w dymie”, ważne żeby przed tym zabiegiem wziąć kąpiel, dobrze jest wykąpać się w wodzie z solą, wetrzeć sól w ciało odczekać kilka minut i spłukać prysznicem.

Biała szałwia bywa czasem mylona z narkotykiem, z którym nie ma nic wspólnego! Jest typową rośliną zdrowotną  (odmianą szałwii pospolitej) dostępną w sklepach i galeriach ezoterycznych.

Reklamy

Autor

14 myśli na temat “Biała Szałwia”

 1. Konopia ma zupełnie inny aromat niż szałwia,nie ma co porównywać!!! Po prostu szałwia ma bardzo specyficzny , niemalże ludzki aromat,

 2. powiem szczerze , ogólnie się mówi że lewosketny ruch wyciąga, ale nie uważam aby stało się coś co mogłoby zaszkodzić w oczyszczeniu, czynności oczyszczające można robić tak często jak czuje się potrzebę, szałwia sama w sobie palona, po prostu oczyszcza, nic się nie stało!

 3. Co w sytuacji… Kiedy oczyściłam dom biała szałwia zgodnie z ruchem wskazówek zegara…? Czy na drugi dzien moge powtórzyć oczyszczenie domu…? Prosze o pomoc…

 4. jak najbardziej można oczyszczać dzieci, reagują fantastycznie, oczyszczać można np 1 raz w tygodniu, 1 raz w miesiącu, jak czujemy…przepaloną szałwię wyrzucam do toalety;)

 5. Witam, czy można okadzić dzieci? Co zrobić z pozostałą po okadzeniu szałwią? Jak często można/powinno się okadzać? pozdrawiam

 6. nie mam pojęcia jak pachnie marihuana, ale szałwia oczyszcza mieszkanie rewelacyjnie i faktycznie robi co najmniej mgły Avalonu;)

 7. Witam! Zrobiłam dziś okadzanie mieszkania białą szałwią. Dymiła się bardzo dobrze co mnie zdziwiło na plus bo wmawiałam sobie, że wokół mnie jest dużo negatywnej energii. Teraz wiem że to nieprawda:) Nadymiło się na tyle, że ledwo widziałam meble w domu! 😀 Zapach? Hmmm dla mnie to wykapana marihuana i do tego ciężką to wywietrzyć :))) No więc siedzę sobie teraz w tych oparach, wietrze mieszkanie i czekam na efekty 🙂 Już czuję, że powietrze wokół mnie jest duuużo czystsze:)

 8. A ja robilam rok temu oczyszczanie szałwia zwykłą i zastanawiałam się dlaczego nie chce się palic -dymić teraz wiem dziękuję

 9. hihihihihihi racja! teraz przeczytałam całość, już tak mocno chciałam podkreślić jej cudowny aromat że aż się powtarzam, już poprawiam!!!pozdro wielkie;)

 10. W bloku tekstowym zaczynającym się od „Biała szałwia stosowana…” jest powtórzenie zdania „Biała szałwia ma przepiękny i mocny mistyczny aromat.” oraz wtręt „oczyszczania aury > ta < szałwią."

  Tak, jakoś mi wlazło w oczy… 😉 PoZDRÓWKA!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s