Biała Szałwia

Biała szałwia ceremonialna (Salvia apiana) zwana również indiańską szałwią to wyjątkowa roślina aromatyczna. Podpalona, tli się i wydziela niezwykle aromatyczny zapach. Biała szałwia posiada piękne białe liście, stąd jej nazwa. Od wieków stosowana przez Indian przy wszelkich ceremoniach, m.in. w szałasie potów, przy odganianiu złych mocy. Salvia apiana nadaje pomieszczeniom mistyczny aromat duchowych poszukiwań. Służy przede wszystkim do oczyszczania pomieszczeń a także aury (energii wokół ciała).

Biała szałwia stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy. Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych mocy, złych uczuć i niekorzystnych wpływów z zewnątrz. Wypędzania nieproszonych bytów jak i niskich energii z domostw oraz obejść. Jest również bakteriobójcza. Jeśli czujemy się zmęczeni, napięci, przytłoczeni nadmiarem problemów, albo chorowici, warto zrobić rytuał oczyszczania aury ta szałwią.

Jest to jedna z metod pomocniczych w pracy nad sobą, oczyszczania i harmonizacji siebie i otoczenia. To jedno z podstawowych ziół w uzdrawianiu – tzw. wielki strażnik zdrowia. Biała szałwia jest używana w rytuałach przyciągających dostatek. Pomaga osiągnąć długowieczność. Indiańska szałwia noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość. Zgodnie z wierzeniami przynosi moc, mądrość, bystrość umysłu. Jego wspaniała woń sprzyja odczuciu nieśmiertelności oraz pomaga w dostępie do głębszej duchowej wiedzy.

Biała szałwia podczas spalania żarzy się wytwarzając dym, który ma właściwości oczyszczające. Można nią oczyszczać pomieszczenia, rzeczy i ludzi. W pomieszczeniach oczyszczonych szałwia spala się równomiernie dając dużo dymu, a gdy jest dużo negatywnych energii szałwia przygasa i trzeba ją rozdmuchiwać. Dlatego też szałwia jest jednocześnie czymś w rodzaju wskaźnika zanieczyszczenia.
Po uprzątnięciu mieszkania dobrze jest też oczyścić i jego sferę energetyczną ze wszystkich emocji, które zdążyły się w niej już nagromadzić, i do tego przyda nam się właśnie suszona szałwia. Przy zamkniętych oknach zapalmy wtedy szałwię i okadźmy jej dymem całe mieszkanie, zwłaszcza jego trudno dostępne kąty.
Pomieszczenia oczyszcza się okadzając je w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara, zwracając szczególną uwagę na otwory okienne i drzwiowe oraz na kąty (można np. robić 7 obrotów w lewo w każdym kącie). Rzeczy okadzamy po prostu „kąpiąc” je w dymie. Po zakończeniu trzeba dobrze wywietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię ciężka energia została usunięta. Na koniec można zapalić białą święcę i pozwolić jej wypalić się do końca. To bardzo silnie oczyszczający przestrzeń rytuał.

Dym Szałwii oczyszczać też może naszą aurę – wówczas okadzamy siebie w kierunku od ziemi do głowy, po bokach oraz z tyłu i przodu ciała, zataczając lewoskrętne koła w miejscach głównych czakr (również możemy użyć liczby 7 obrotów przy każdej czakrze). Okadzanie człowieka to też „kąpiel w dymie”, ważne żeby przed tym zabiegiem wziąć kąpiel, dobrze jest wykąpać się w wodzie z solą, wetrzeć sól w ciało odczekać kilka minut i spłukać prysznicem.

Biała szałwia bywa czasem mylona z narkotykiem, z którym nie ma nic wspólnego! Jest typową rośliną zdrowotną  (odmianą szałwii pospolitej) dostępną w sklepach i galeriach ezoterycznych.

Advertisements

Autor

14 myśli na temat “Biała Szałwia”

 1. Konopia ma zupełnie inny aromat niż szałwia,nie ma co porównywać!!! Po prostu szałwia ma bardzo specyficzny , niemalże ludzki aromat,

 2. powiem szczerze , ogólnie się mówi że lewosketny ruch wyciąga, ale nie uważam aby stało się coś co mogłoby zaszkodzić w oczyszczeniu, czynności oczyszczające można robić tak często jak czuje się potrzebę, szałwia sama w sobie palona, po prostu oczyszcza, nic się nie stało!

 3. Co w sytuacji… Kiedy oczyściłam dom biała szałwia zgodnie z ruchem wskazówek zegara…? Czy na drugi dzien moge powtórzyć oczyszczenie domu…? Prosze o pomoc…

 4. jak najbardziej można oczyszczać dzieci, reagują fantastycznie, oczyszczać można np 1 raz w tygodniu, 1 raz w miesiącu, jak czujemy…przepaloną szałwię wyrzucam do toalety;)

 5. Witam, czy można okadzić dzieci? Co zrobić z pozostałą po okadzeniu szałwią? Jak często można/powinno się okadzać? pozdrawiam

 6. Witam! Zrobiłam dziś okadzanie mieszkania białą szałwią. Dymiła się bardzo dobrze co mnie zdziwiło na plus bo wmawiałam sobie, że wokół mnie jest dużo negatywnej energii. Teraz wiem że to nieprawda:) Nadymiło się na tyle, że ledwo widziałam meble w domu! 😀 Zapach? Hmmm dla mnie to wykapana marihuana i do tego ciężką to wywietrzyć :))) No więc siedzę sobie teraz w tych oparach, wietrze mieszkanie i czekam na efekty 🙂 Już czuję, że powietrze wokół mnie jest duuużo czystsze:)

 7. A ja robilam rok temu oczyszczanie szałwia zwykłą i zastanawiałam się dlaczego nie chce się palic -dymić teraz wiem dziękuję

 8. hihihihihihi racja! teraz przeczytałam całość, już tak mocno chciałam podkreślić jej cudowny aromat że aż się powtarzam, już poprawiam!!!pozdro wielkie;)

 9. W bloku tekstowym zaczynającym się od „Biała szałwia stosowana…” jest powtórzenie zdania „Biała szałwia ma przepiękny i mocny mistyczny aromat.” oraz wtręt „oczyszczania aury > ta < szałwią."

  Tak, jakoś mi wlazło w oczy… 😉 PoZDRÓWKA!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s