Oczyszczanie organizmu – jelito grube

Przyroda tak mądrze stworzyła człowieka, że wszystkie wewnętrzne zmiany są widoczne na zewnątrz. Można je rozpoznać; po języku, paznokciach, ustach, policzkach, czole, brwiach, włosach. Nawet każda zmarszczka na twarzy świadczy o zmianach zachodzących wewnątrz naszego organizmu, np.; płatek ucha świadczy o układzie hormonalnym, włosy to wskaźnik życiowych sił i stanu układu nerwowego, broda- wskaźnik sił woli i fizycznej wytrzymałości, policzki świadczą o sile pracy serca, stan skóry na szyi- wskaźnik biologicznego wieku. Kształt ucha sygnalizuje zmiany w kręgosłupie, język wskazuje na stan układu pokarmowego. Budowa i kolor górnej wargi mówią o jakości naszej krwi, kształt nosa to silne lub słabe kości. Paznokcie świadczą o stanie układu pokarmowego, wątroby, nerek, trzustki. Nawet charakter pisma zmienia się przy chorobie. Jeśli przy pisaniu końcowe wiersze przeważnie opuszczamy w dół, świadczy to o chorobach żołądka, natomiast gdy końcowe wiersze podnosimy w górę to znaczy, że chora jest wątroba.  Chodzi o to, by obserwując zewnętrzne objawy móc obronić się przed chorobami.

Jelito grube


Niektóre objawy zanieczyszczonego jelita grubego: zaparcia, wzdęcia brzucha, skórne egzemy, wągry, alergie, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu i skóry.

Profilaktyka:
1.Ograniczyć spożywanie następujących produktów: mięsa, czekolady, słodyczy, cukru, krowiego mleka, jaj, białego chleba.
2.Pić rano i wieczorem po jednej szklance kefiru.
3.Dokładnie żuć pokarmy (każdy kawałek żuć od 35 do 50 razy).
4.Nie pijać w trakcie jedzenia.
5.Zmiejszyć spożywanie kawy i herbaty

Test na sprawdzenie prawidłowej pracy jelita grubego: należy wypić 2 łyżki stołowe świeżego soku z buraka. Jeśli po 4 godzinach mocz zabarwi się, oznacza, że jelito grube nie spełnia swojej funkcji.

Miękkie sposoby oczyszczania jelita grubego :
Oczyszczanie kefirem
1. Pierwszy dzień; wypić 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).
2. Drugi dzień; wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa .
Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).
1. Trzeci dzień; w ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można, dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa).
Oczyszczanie suszonymi owocami
Śliwki suszone 400g, daktyle 200g, morele 200g, figi 200g- wszystko to zemleć w maszynce do mielenia. Do otrzymanej masy dodać 200g miodu i wszystko razem wymieszać.
Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Pić wieczorem przed snem po 1 stołowej łyżce. Kurację należy stosować raz na trzy miesiące.

Oczyszczanie warzywami i owocami
1. Pić po 1/2 szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie.
Stosować przez 14 dni.
2. Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 milimetry, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze rano i wieczorem.
Stosować przez 14 dni.
3.Dziesięć suszonych śliwek, wieczorem zalać wrzątkiem, odstawić na noc. Rano na czczo wypić wodę, śliwki zjeść. Następnie znowu zaparzać 10 suszonych śliwek. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wodę wypić, śliwki zjeść. Kurację stosować przez 10 dni.

odtwarzanie normalnej flory bakteryjnej
Częste przyjmowanie lekarstw ( szczególnie antybiotyków), spożywanie słodyczy, ciasta drożdżowego, mleka, a także nieprawidłowe łączenie produktów w potrawach sprzyja zagnieżdżeniu się w przewodzie pokarmowym obcych mikroorganizmów- bakterii, grzybów, drożdży. Te pasożyty wdzierają się do śluzówki dróg pokarmowych żywią się naszą krwią i wydalają „w nas” trujące produkty fizjologiczne – „toksyny”. Toksyny te są przyczyną bólów głowy, różnego rodzaju alergii, szybkiego męczenia się, angin, przeziębień, katarów, częstych zapaleń oczu, pęcherza moczowego, nerek, silnych bólów brzucha, żołądka, wątroby, nerek itd. Jednym słowem działalność tych bakterii w naszym organizmie czasem bywa zupełnie nieprzewidywalna. Niszcząc zdrową mikroflorę, bakterie chorobotwórcze powodują dysbakteriozę, na którą cierpi, według danych specjalistów, do 80% populacji, niezależnie od wieku. W walce z chorobotwórczymi ” pasożytami ” najbardziej skuteczny jest czosnek.
Przez dwa tygodnie należy zjadać po 1 ząbku czosnku wieczorem dwie godziny po kolacji, sygnałem wyzdrowienia będzie nie odczuwanie ociężałości lub wzdęcia brzucha (powiększenie żołądka) po spożyciu pokarmu. Czosnek należy jeść bez chleba, dobrze przeżuwać. W czasie jedzenia czosnku w jamie ustnej, przełyku i w żołądku pojawia się silne pieczenie. Trzeba pocierpieć, ponieważ sok czosnku „zabijając” bakterie chorobotwórcze wchłania się w pojawiające się ranki , gdzie gnieździły się pasożyty. W czasie spożywania czosnku może się wzmóc bicie serca u osób z zaburzeniami układu krwionośnego – to naturalna reakcja ponieważ czosnek, to jedyny produkt zawierający rozpuszczony german, a ten pierwiastek wspaniale regeneruje i oczyszcza naczynia krwionośne. Tak więc chwilowe  niewygody podczas jedzenia czosnku trzeba przecierpieć – zdrowie jest tego warte. Po zjedzeniu czosnku można przepłukać usta ,umyć zęby i przed snem zjeść jabłko lub wypić herbatę z cytryną i miodem. Zapach czosnku zupełnie zanika jeśli pożuje się skórę cytryny, pomarańczy lub drobno posiekaną natkę pietruszki .

Lewatywy oczyszczające i lecznicze:

1. Lewatywa z cytryny (m. innymi rozbija kamienie kałowe):

Bierzemy sok z dwóch cytryn na litr wody.

Stosujemy wlew doodbytniczo w temperaturze ciała, najlepiej przez tydzień codziennie. W drugim tygodniu 2 razy . Następnie przez trzy miesiące raz w tygodniu.

2. Lewatywa z kawy prawdziwej wg dr Maxa Gersona  (silnie stymuluje wątrobę) 

Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z orgnizmu. Pod wpływem kofeiny zawartej w kawie następuje otwarcie przewodów żółciowych i zwiększony wypływ żółci do jelita bez jej zagęszczania (czyli wchłaniania toksyn z powrotem do krwi). Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą – nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i osłabieniu jej funkcji detoksykacyjnej.

Dajemy trzy czubate łyżki stołowe mielonej kawy na litr wody, gotujemy przez trzy minuty, zmniejszamy ogień i zaparzamy nie dopuszczając do wrzenia przez 10 do 20 minut. Stosujemy w temperaturze ciała. Powyższa lewatywa jest doskonałym sposobem oczyszczenia organizmu zarówno w chorobie przewlekłej, jak i profilaktycznie. W chorobie nowotworowej stosujemy nawet do 3 x dziennie. Przy lewatywie z kawy, po wlewie należy położyć się na prawym boku, na 15 minut.

3. Lewatywa z czosnku (działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne):

 Główkę czosnku zmiksować lub zmielić, odcisnąć sok. Jedna łyżka soku na pół litra letniej wody.
Stosować w temperaturze ciała.

4. Lewatywa z miodu

 Stołową łyżkę miodu rozpuścić w szklance wody o temperaturze pokojowej. Dodać łyżkę stołową soku z cytryny. W profilaktyce stosować 1 – 2 razy w miesiącu.

Reklamy

Autor

21 myśli na temat “Oczyszczanie organizmu – jelito grube”

 1. zastanawiam się jakim cudem miałoby uszkodzić się jelito cienkie, skoro lewatywa ma związek tylko z jelitem grubym? jest to fizjologicznie niemożliwe. Prawdopodobnie zadziało się coś innego w jelicie cienkim (np. perforacja związana z owrzodzeniem) i ktoś powiązał to z wykonywanymi przez tą kobietę lewatywami. Ja, moja rodzina, wielu znajomych sukcesywnie oczyszcza organizm lewatywami, nikt nie umarł, nikomu nic nie pękło, … z pewnoscią warto być ostrożnym, ale jest to jedna z lepszych i uważam bardzo skutecznych metod w oczyszczaniu organizmu z toksyn i moim zdaniem największym z możliwych sposobów, żeby uniknąć raka jelit!

 2. z lewatywami proszę uważać, znam przypadek, że jelito cienki kobiecie się uszkodziło od tego i zmarła

 3. pierwsza lewatywa z reguły nie da oczekiwanych efektów, warto powtórzyć i za kolejnym razem wlewać większą ilość płynu, polecam lewatywę z wody z cytryną – na pół litra cała cytryna duża, po jakimś czasie litr lewatywy z 2 cytrynami – temperatura ciepła, pozdrawiam

 4. Witam, mam pytanie. Dziś zrobiłam sobie lewatywę w domu po raz pierwszy. Użyłam polecanego na innej stronie naparu z rumianku. To , co wyszło było bardzo płynne, rzadkie i nie było tego zbyt dużo jak na mój gust 😉 – czy to oznacza, że zabieg nie został poprawnie przeprowadzony (ludzie piszą o wychodzących złogach, skórkach, kamieniach itp ;))??

 5. Możliwe, że jest nieszczelność jelit, można to sprawdzić testem buraczanym, należy wycisnąć sok ze świeżego buraka około 3/4 szklanki wypić co najmniej 3 godziny po posiłku i jeśli mocz zabarwi się na czerwono mamy odpowiedź, że przez jelito przedostaje się płyn, jeśli tak jest, konieczne będzie odstawienie lewatyw i zrobienie porządku z jelitem, bardzo pomocna może okazać się aloesowa mikstura J. Słoneckiego, zamieściłam przepis na blogu, a także picie dużej ilości soku ze świeżych buraków, również rosyjski balsam Szostakowskiego. Nieszczelność nie boli i może wiele lat nie dawać objawów, ale może narobić z czasem wiele bałaganu w organizmie, głównie jeśli chodzi o przenikanie toksyn i metali ciężkich.

 6. Po każdej lewatywie było normalnie, czyli wytrzymywałem te pierwsze parcia, by dobrze się powyginać, by płyn „polatał” bo całych bebechach i zazwyczaj po około 30 minutach do kibelka.
  Teraz zaaplikowałem 2 litry i gdy nie było wypróżnienia to się wystraszyłem i po 4-5 godzinach wziąłem sól epsom, by wszystko wyszło ale i tą mieszankę wcięło
  Co do wody to piję sporo ponad 2L nawet lekko ponad 3L
  Nigdy, ale to nigdy nie miałem, żadnych problemów z jelitami

 7. A jak wyglądały poprzednie lewatywy- wypróżnienia po nich? i jeszcze jedno pytanie, zaaplikowałeś 2 litry potem sól epsom, kiedy było wypróżnienie od czasu aplikacji?następnego dnia? Czy podczas głodówki pijesz wystarczającą ilość wody? Czy nie miałeś jakichkolwiek problemów z jelitami wcześniej?

 8. Witam serdecznie, mam małe pytanko
  Zawracam się, bo nie bardzo mam się kogo zapytać.
  Miałem w swoim życiu dwie głodówki lecznicze, teraz mam trzecią
  Co do lewatyw to miałem w swoim życiu około 8-9 czyli niewiele
  Teraz oprócz głodówki (6 dzień) postanowiłem oczyścić jelita
  Oczywiście, przed głodówką tez zrobiłem oczyszczenie
  Ale do rzeczy, zaaplikowałem sobie około 2 litrów, przed głodówką też było też około 2 litrów
  No i ostatnio udało mi się utrzymać ją około 50 minut (długość wytrzymywania zwiększała się za każdym razem)
  A teraz znikła, nic nie wypłynęło, 2 litry znikły w czeluściach brzucha
  Czy to możliwe, ze organizm na głodzie zatrzymał tą lewatywę, była z domieszką soku z 2 cytryn i łyżeczką soli kuchennej
  Trochę mnie to wystraszyło, ze ten syf toksyczny organizm pobierze przez ścianki jelit i odtruwanie organizmu się przedłuży
  Po około 5 godzinach od lewatywy, wypiłem jeszcze szklankę wody z solą epsom, by wywołać przeczyszczenie
  I by tą lewatywę wygonić/przyspieszyć, ale i woda z solą epsom też znikła, żadnego przeczyszczenia
  Pierwszy raz mam coś takiego, o co tu chodzi ???
  Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc, odpowiedź

 9. „…Krowie mleko jest bogate w kazeinę. Jest ona cielakom potrzebna do prawidłowego rozwoju rogów i kopyt (a ludzie ich nie mają, …choć niektórzy pewnie by się sprzeczali), a co za tym idzie – posiadają przystosowany układ trawienny do przyswajania kazeiny, który wytwarza reninę, trawiącą kazeinę. Dla człowieka jest ona bardzo szkodliwa, gdyż produkuje ona w organizmie ludzkim molekułę homocysteinę, której obecność powoduje blokowanie żył i tętnic oraz osłabienie tkanki łącznej. Z kazeiny robi się guziki i kleje. Poza tym powoduje klejenie kamieni żółciowych i sprzyja grzybicy jelit…”
  Tu jest szerzej opisane, dlaczego mleko nie! http://www.noni.com.pl/mleko.html , warto przeczytać by sobie nie szkodzić, pozdrawiam:)

 10. Metody miękkie będą w zupełności wystarczające w przypadku osób zdrowych (zabieganych, zestresowanych, źle odżywiających się) lecz w dobrym stanie zdrowia. Pod warunkiem też, że robi się też takie oczyszczanie systematycznie. Natomiast jeśli pomimo oczyszczania miękkiego nadal mamy pewne dolegliwości jak zaparcia, problemy z cerą, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, warto przełamać się by zrobić płukanie jelita. Można to zrobić fachowo u specjalisty tzw. płukanie okrężnicy, jest to zabieg kompletnie nie uciążliwy, dyskretny i bezpieczny.

 11. A jaka jest różnica w oczyszczaniu przy zastosowaniu miękkich metod a lewatyw? Czy tę pierwsze mogą nie być wystarczające? Po czym poznać która będzie najlepsza?

 12. Jasmi, chodzi o ograniczenie dużych ilości jaj, a nie zniwelowanie ich z diety, jajko ma doskonałe właściwości odżywcze, lecz jeśli zależy nam na oczyszczeniu jelita grubego, nadmiar białka jest zamulający, więc nadmiar jaj, serów, czerwonego mięsa, mleka, nie sprzyja! Mleko przy oczyszczaniu jelita należy w ogóle odstawić! pozdrawiam ciepło

 13. Czemu piszesz, żeby ograniczyć spożywanie jajek przy profilaktyce oczyszczania jelita grubego? Zawsze mi się wydawało, że np. żółtko jajka jest właśnie dobrą metodą na dostarczenie organizmowi potrzebnych mu składników, a jednocześnie pomaga w poprawie kondycji całego organizmu.

 14. Dziekuję bardzo./Ale kawę będę nadal pila ,w małych ilościach,bo nie posiadam innych nałogów/

 15. Lewatywę robimy leżąc na boku, lub na stojąco w pochylonej pozycji w dół,… są teraz w aptekach takie gotowe zestawy do lewatyw, lub zwykła wlewka „gruszka” duża z plastikową końcówką, którą lekko natłuszczamy.

 16. Dziękuję,czekam na dalsze wpisy.Uwielbiam niestety kawę,ale ze względu na woreczek nie pije parzonej.bo mój organizm ja odrzuca/mam odruch wymiotny/ Podejrzewam ,ze mogę mieć kamienie ,musze zrobić badania,bo robilam je kilka lat temu.Proszę jeszcze o radę czy lewatywę robimy leżąc na plecach czy na boku.?

 17. Kamienie w woreczku można usunąć z organizmu poprzez naturalne metody, jeśli są małe i jest ich niedużo. Więcej na ten temat napiszę wkrótce, natomiast wracając do lewatywy z kawy, nie są one przeciwwskazaniem przy kamieniach żółciowych, jednak warto oczyścić wcześniej wątrobę https://kwiatlotosu.wordpress.com/2010/12/16/oczyszczanie-organizmu-watroba/ , kiedy wątrobę „rozmiękczymy” można wykonać oczyszczanie oliwą i cytryną woreczka żółciowego i wspomagać się lewatywą z kawy systematycznie. Przy kamieniach natomiast nie powinno się pić kawy! Wykonanie lewatywy nie jest trudne. Przygotowaną kawę na początek 0,5 litra wlewamy wlewką do jelit w pozycji pochylonej. Robimy to nie spiesząc się i staramy się z tą kawą wytrzymać tyle ile się da. Powtarzamy lewatywy raz na jakiś czas. Dają efekt oczyszczenia organizmu i ściągania złogów. Niesamowite efekty są przy nowotworach! Wlewanie kawy do jelit nie ma nic wspólnego z piciem kawy i efekty są naprawdę różne.

 18. Słyszałam o lewatywie z kawy już wcześniej,ale jak ją tak naprawdę zrobić bezpiecznie samemu? Proszę o radę czy jeżeli są kamienie w woreczku można to zrobić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s