Oddech 4 żywiołów

Oddychanie żywiołami jest bardzo proste i wymaga odrobinę skupienia i stałego praktykowania, żeby poczuć jego siłę na sobie.

1. ZIEMIA: wdech i wydech przez nos. Z wdechem wciągamy ożywczą energię wchodzącą przez stopy aż po czubek głowy. Z wydechem oddajemy zużytą energię Ziemi, aby mogła ją oczyścić i przetransformować. Powtarzamy pięć razy.

2.WODA: wdech nosem, wydech ustami. Z wdechem wizualizujemy energię spływającą na nas pod postacią delikatnego deszczu, w kolorze wody leśnego jeziora wydechem wypromieniowujemy energię na zewnątrz przez aurę. Powtarzamy pięć razy.

3. OGIEŃ: wdech ustami, wydech nosem. Z wdechem wciągamy energię przez splot słoneczny, podnosimy energię i wydychamy przez czakram serca, trzecie oko i czubek głowy. Można dodać kolory: przez serce wydychamy energię w kolorze jasno złotym, przez trzecie oko w indygo, a przez czubek głowy w krystalicznym lub jako tęczę. Powtarzamy pięć razy.

4. POWIETRZE: wdech i wydech przez usta. Uwagę koncentrujemy na odczuciu bezkresnej przestrzeni, wizualizujemy kolor błękitny. Przy oddychaniu możemy zaangażować splot słoneczny. Powtarzamy pięć razy.

Oddychamy w swoim tempie, najlepiej w pozycji stojącej na łonie natury, lub siedzącej ale z wyprostowanym kręgosłupem. Ważne jest zachowanie kolejności i robienie ćwiczenia w całości, nie pomiając żadnego z żywiołów.

Tak więc mamy w sumie dwadzieścia oddechów: pięć ziemi, pięć wody, pięć ognia i pięć powietrza. To zupełnie wystarczy, szczególnie na początku. Z czasem można nieco zwiększyć ilość, to już według własnego uznania. Najważniejsze jest dobre samopoczucie. Praktyka ta ma dogłębne działanie oczyszczające i korzystnie wpływa na zdrowie.

Oddech Ziemi wzmacnia układ kostny. Oddech Wody oczyszcza aurę, usuwa toksyny z płynów ustrojowych i eliminuje zbędne napięcie mięśni. Oddech Ognia reguluje ciepłotę ciała i procesy trawienne. Oddech Powietrza oczyszcza płuca i skórę.
Wpływ czterech żywiołów jest też widoczny w sferze psychicznej:

Ziemia- to poczucie własnego ja, realizm, dobra materialne. Woda – uczucia, intuicja, wrażliwość, sensytywność. Ogień – radość, inspiracja, zapał, entuzjazm, poczucie humoru, emocje. Powietrze – wesołość, intelekt, kreatywność.

Reklamy

Autor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s